• Tyzenhauz-Karolina-i-Andrzej-Pietruscy(1)

APARTAMENTY TYZENHAUZ

Tyzenhauz Apartaments to zespół apartamentów zlokalizowanych w Krakowie. Wszystkie znajdują się w stylowych kamienicach na terenie Starego Miasta i Kazimierza.

Naszym gościom oferujemy apartamenty bez wyżywienia, o powierzchni od 25 m2 do 130 m2, przeznaczonych dla grup od 1 do 10 osób podróżujących w celach biznesowych oraz turystycznych. Apartamenty Tyzenhauz wyróżnia szczególna krakowska atmosfera i niepowtarzalny klimat. Wszystkie są starannie umeblowane, posiadają w pełni wyposażone kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki z prysznicem lub wanną, pralką, proszkiem do prania i suszarką. Dla wygody gości w apartamentach gwarantujemy bezpłatny internet bezprzewodowy, ręczniki, pościel, kawę, herbatę, cukier, oliwę, ocet balsamiczny oraz przyprawy.

Każdego gościa traktujemy indywidualnie. Odbiór kluczy może odbywać się zarówno w naszej recepcji zlokalizowanej przy ulicy Św. Sebastiana 22, a w przypadku późniejszych zameldowań również pod apartamentem. Do każdego apartamentu możemy dostarczyć także kołyskę oraz wysokie krzesełko dla dziecka do drugiego roku życia. Za dodatkową opłatą oferujemy powitalne kosze śniadaniowe, transport z i na lotnisko oraz szeroką gamę wycieczek fakultatywnych np. do Kopalni Soli w Wieliczce, Zakopanego czy Muzeum w Auschwitz.

 

O NAS

Tyzenhauz Apartments to firma, która została założona w 2012 roku przez Karolinę Kwapińską i Andrzeja Pietruskiego, parę architektów i podróżników. Jej nazwa to hołd złożony całej rodzinie Tyzenhauzów, a w szczególności babci Andrzeja, Nadinie z Tyzenhauzów Pietruskiej.

Historia rodziny Tyzenhuazów sięga XIII wieku, gdy wraz z zakonem kawalerów mieczowych przybyli na Inflanty, na teren obecnej Łotwy i Litwy.
Przez lata jej członkowie piastowali najwyższe urzędy oraz zarządzali licznymi majątkami ziemskimi na terenie Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.. Legenda głosi, że nazwisko jest związane z „tysiącem domów”, które posiadali.

Zespół Tyzenhauz Apartments uzupełnia Natalia Dolińska, która sprawuje opiekę nad gośćmi podczas całego ich pobytu. Ta rodowita krakowianka pomaga spragnionym atrakcji podróżnikom odnaleźć się na historycznej, kulturalnej i rozrywkowej mapie Krakowa. Prywatnie jest doskonałą skrzypaczką oraz pasjonatką muzyki klasycznej i jazzowej.